PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=628785}

Bestia

Beast
5,9 142
oceny
5,9 10 1 142
Bestia
powrót do forum filmu Bestia

Jak chyba cała twórczość tego reżysera. Podaje proste prawdy w sposób tak zagmatwany jakby miał problemy z opowiadaniem zwykłych historii. Ale to chyba jego świadomy wybór, który ma podnieść rangę tematu. A niepotrzebnie. Mnie raził naturalizm wydalania płynów przez bohaterów lub zbyt realne sceny rodem z rzeźni. Ale temat bardzo ważny i dotyczący nas wszystkich czyli wzajemnych, uczciwych relacji międzyludzkich. Kiedy i dlaczego następuje ten moment, że dwoje bliskich sobie osób staje po przeciwnych stronach barykady? Rozumiało się tak że tworzyli jeden organizm, a tu niespodziewanie coś się zacieło. Reżyser tego nie pokazuje tylko opisuje efekty po. Mnie zastanowiło w filmie operowanie przez długie fragmenty krótką głębią ostrości. Tak jakby reżyser w ten sposób pokazywał, że egoizm, samolubstwo, "ja" jako najważniejsze psuje wszystko. Zawężenie świata do własnych korzyści jest podstawą zła jakie pojawia się w każdym związku. I tym w filmie też.

pessoaa

a ja tak bardzo chcialam obejrzec ten film, poniewac rezyser ujal mnie "rekonstrukcja". kiedy dowiedzialam sie, ze ten film jest wyswietlany na warszawskim festiwalu filmowym, bardzo zalowalam, ze nie moglam tam pojechac.
a wydaje mi sie, ze zaden film nie wywola u mnie takiego obrzydzenia jak "kiel", wiec spokojnie bede czekac na "bestie" az trafi do polskich kin

ocenił(a) film na 7
Gryzio

Co do obrzydzenia to sprawa osobistej wrażliwości. Ja czasami podczas projekcji przymykałem powieki, ale nie znaczy to, że innych te sceny drażniły. Filmu "Kieł" nie widziałem, więc trudno mi się odnieść. Czy film trafi na polskie ekrany, to mam wątpliwości, bo porównując go z "Rekonstrukcją" jest trudniejszy w odbiorze i zdecydowanie mniej atrakcyjny. Chociaż kto wie.

ocenił(a) film na 4
pessoaa

Reżyser podaje proste prawdy w sposób zagmatwany, bo próbuje ukryć fakt, że nie ma nic - a przynajmniej niewiele - do powiedzenia. "Bestia" to niezamierzony pastisz "Antychrysta" von Triera i "Opętania" Żuławskiego. Poza tym nie wiem, co jest obrzydliwego w "Kle".

pointless

uwazasz, ze seks rodzenstwa nie jest obrzydliwy? jesli nie widzisz w tym nic zlego, to podziwiam

pessoaa

Zgadzam się, że film nie dla każdego, na pewno nie dla zdrowych osób.

ocenił(a) film na 7
Allan9

Pisząc, że film moim zdaniem, jest nie dla każdego miałem na myśli zagmatwany sposób podania tematu. Bo ważkość podejmowanego problemu chyba dotyczy wszystkich. Przynajmniej tych, którzy planują lub zawarli związek małżeński. Partnerski także. Kiedy i dlaczego coś, co wydawało się świetnym rozwiązaniem nagle, jakby bez widomych powodów pęka. Zaczyna się psuć i dalsze trwanie, po pierwsze jest tylko trwaniem, a po drugie staję się męką. I to dotyczy raczej większości. Chyba, że większość jest "zdrowa inaczej".

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones